Na działkę! Wycieczka rowerowa po mokotowskich ROD-ach

Za płotami ROD-ów rozkwitają drzewa i krzewy, warzywa i owoce, sąsiedzi i sąsiadki. Na mapie Warszawy zieleni się ponad 20 tysięcy działek, zrzeszonych w około stu pięćdziesięciu Rodzinnych Ogródkach Działkowych. W trakcie naszej rowerowej ekspedycji, zmierzając z Górnego Mokotowa na południowy wschód, planujemy przyjrzeć się z bliska kilku z nich. Na naszej trasie znajdą się ROD Arkadia, ROD Sobieskiego, ROD Imielińska, ROD Kaloria, ROD Augustówka oraz ROD Stolica.

2.07, godz. 12:00
czas trwania: 2h
wstęp: 10 PLN, dzieci do 6 roku życia: wstęp darmowy
start: Nowy Teatr
prowadzenie: Agnieszka Dragon, Piotr Kubkowski, Towarzystwo Krajoznawcze KRAJOBRAZ
kurator: Kuba Drzastwa

Agnieszka Dragon – działkowiczka, organizatorka projektów społecznych, badaczka ogrodów miejskich. Założycielka inicjatywy Warszawscy Działkowcy, członkini stowarzyszenia Zasiej, z którym uprawia ogród społecznościowy w ROD Pratulińska na warszawskim Targówku.
Piotr Kubkowski – kulturoznawca i historyk z Instytutu Kultury Polskiej UW, członek Pracowni Studiów Miejskich, Stowarzyszenia Katedra Kultury i Tow. Krajoznawczego Krajobraz. Autor książki "Sprężyści" o warszawskich cyklistach, obecnie zajmuje się kulturową historią polskiego krajoznawstwa